GÜMÜŞHANE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
İŞYERİ SAĞLIK VE GÜVENLİK BİRİMİ

Beslenme Dostu Okullar, Beyaz Bayrak, Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programları İçin Planlama Çalışmaları Başladı.

Beslenme Dostu Okullar, Beyaz Bayrak, Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programları İçin Planlamalar 2019-2020 Eğitim-Öğretim Döneminde İlimizde Başladı.
Beslenme Dostu Okullar, Beyaz Bayrak, Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programları İçin Planlama Çalışmaları Başladı.

Gümüşhane İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile yürütülmekte olan Beslenme Dostu Okullar, Beyaz Bayrak ile Okulda Sağlığın Korunması ve Geliştirilmesi Programları kapsamında ilimiz merkez ve ilçelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda ilgili programların uygulanması, iş ve işleyişin planlanması; okullarımızda binaların temiz, kantin, yemekhane ve fiziksel aktivite alanlarının sağlıklı beslenerek sağlıklı büyüme ve gelişmeyi destekleyecek şekilde düzenlendiği, sağlık taramalarının yapılarak koruyucu ve önleyici önlemlerin alındığı eğitim-öğretim yılı olması adına İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerine ziyaretler gerçekleştirilmiş olup, konu ile ilgili toplantılar yapılarak çalışmalar başlatılmıştır.

 

30-09-201930-09-201930-09-2019

Sebahattin Aytaç Cad. Karaer Mah. Hükümet Konağı Yanı GÜMÜŞHANE - 0 456 213 1077 Dahili 173

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.